25 EKİM 2010 - 31 EKİM 2010 HAFTASI KONUK SALON

ERKAN DÖLEK

Iletisim Bilgileri

Ahenk Kuaför
1. Cadde No: 9/1 Demetevler/ANKARA
Tel: 0 312 346 29 35
Fax: 0 312 334 60 87

 

Kuaför dostlarıma merhaba…

Zor bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde sektörümüzün kısır bir döngü içerisine girdiği kesin. Bunun adına ister ekonomik kriz diyelim, ister ucuz fiyat politikası, ne derseniz diyebilirsiniz. Bence asıl sıkıntı eğitim. Şu bir gerçek ki mesleğimiz iyi bir yolda değil bu hale getirenler; yine bizleriz. Hani bazen deriz ya insanın aynada önce kendine bakması gerek. İşte bizler her gün karşısında olduğumuz aynaya nedense hiç bakmıyoruz. Hataları kendimizde aramıyoruz, aramak istemiyoruz. Kendimize ve çalışma arkadaşlarımıza mesleki eğitimleri, kişisel gelişim eğitimleri veya salon çalışma eğitimleri almıyoruz.

Aslında baktığımızda çok şanslı bir nesil olduğumuzu düşünüyorum. Teknolojinin getirdiği imkanları çok fazla kullanmadığımızı görüyorum. Adisyon kartları,  müşteri avantaj kartları, müşteri bilgi kartları performans kartları salonlarımızın vazgeçilmez unsurları. Salonlarımızda kampanyalar anketler yapmalıyız. Yenilikleri modayı medyayı takip etmeliyiz. Ekibe yönelik motivasyon eğitimleri ve kampanyalar yapmalıyız. Bizler iş verenler olarak devamlı işletme eğitimleri almalıyız.

Bireysel ve iş yaşamımızda başarılı olmak istiyorsak; makasımızı bilemek yaşamımızı objektif bir bakışla gözden geçirerek zayıf bulduğumuz alanları geliştirmek için çaba göstermeliyiz. Ve bunu yapmaya hemen başlamalıyız. Durmayın. Durmayalım…

 

                                                                               

 

 

                                                                                                           Saygılarımla,

                                                                                   Erkan DÖLEK